Svetovanje
Ponujamo vam strokovno svetovanje celostno izdelavo projektne dokumentacije na podlagi več kot 20 letnih izkušenj in več kot 248 izvedenih Pasivnih hiš.
Naša ekipa vam ponuja strokovno pomoč pri gradnji vaše Pasivne hiše od začetka do konca. Preden se lotite gradnje, preverimo, ali je vaša parcela primerna za vaše želje in potrebe, kako je osončena in kakšna je njena komunalna infrastruktura. Nato vam pomagamo pri pripravi projektne dokumentacije, pridobivanju dovoljenj in izbiri najboljših komponent za vaš objekt. Naš cilj je, da zgradimo objekt, ki bo ekonomičen in energetsko učinkovit, ter da ga dokončamo v skladu z vašim proračunom in časovnim načrtom.
Pomen predhodnega posveta z izkušenim arhitektom
Preden se lotimo gradnje pasivne hiše, je zelo pomembno, da se posvetujemo z arhitektom, ki ima vsaj več kot desetletne izkušnje pri projektiranju, nadzoru in izvedbi pasivnih hiš. Arhitekt nam lahko namreč ponudi dragocene nasvete in rešitve, ki bodo pripomogle k uspešni in učinkoviti gradnji pasivne hiše.
Posvet z arhitektom je priporočljiv že v fazi idejne zasnove projekta, ko se odločamo o lokaciji, orientaciji, obliki, velikosti in funkciji pasivne hiše. Arhitekt nam lahko pomaga pri optimalni umestitvi projekta v prostor in okolje, pri upoštevanju naravnih danosti in omejitev, pri izbiri najprimernejšega tipa pasivne hiše in pri določanju osnovnih tehničnih in arhitekturnih zahtev. Arhitekt nam lahko tudi svetuje glede možnosti pridobivanja subvencij ali kreditov za gradnjo pasivne hiše.
Posvet z arhitektom je nujen tudi v fazi izdelave celostne projektne dokumentacije, ki je podlaga za pridobitev gradbenega dovoljenja in za izvedbo gradnje. Arhitekt nam lahko pomaga pri pripravi kakovostne in skladne projektne dokumentacije, ki bo vsebovala vse potrebne elemente, kot so idejni projekt, glavni projekt, izvedbeni projekt, energetska izkaznica, statični izračun, načrt instalacij itd. Arhitekt nam lahko tudi pomaga pri izbiri najboljših materialov, komponent in sistemov za pasivno hišo ter pri zagotavljanju njihove certifikacije in skladnosti.
Posvet z arhitektom je koristen tudi v fazi pred začetkom gradnje, ko se odločamo o izboru izvajalcev, ki bodo gradili pasivno hišo. Arhitekt nam lahko svetuje glede kriterijev za izbor najprimernejših ponudnikov, ki imajo ustrezne reference, izkušnje in znanje za gradnjo pasivnih hiš. Arhitekt nam lahko tudi pomaga pri pregledu in analizi ponudb ter pri sklepanju pogodb z izvajalci. Arhitekt nam lahko tudi svetuje glede možnosti optimizacije časa in denarja, ki sta potrebna za gradnjo pasivne hiše.
Posvet z izkušenim arhitektom je tako ključen korak za uspešno gradnjo pasivne hiše. Ponudi nam svoje strokovno znanje, izkušnje in kreativnost ter nam pomaga pri reševanju morebitnih izzivov ali težav, ki bi lahko nastale med gradnjo. Zagotovi nam večjo varnost in zaupanje v celoten proces gradnje ter nam predaja kakovostno in funkcionalno pasivno hišo, ki bo ustrezala našim potrebam in željam.
Članki o Pasivni hiši in Pasivni gradnji za več in podrobnejše informacije:
- O Pasivni hiši
- Pomen termične mase za boljše Pasivne hiše
- Termična masa Pasivne hiše in naša klima
- Toplotna kapaciteta pasivne hiše
- Zrakotesnost v pasivni hiši: zakaj je pomembna in kako jo doseči?
- Predstavitev tehnične smernice TSG-1-004:2022
- NZEB (nearly zero-energy buildings) po novi tehnični smernici TSG-1-004:2022
- Sposobnost hranjenja vlage v betonskih objektih
- Gradbeni sistem TermoLOGiK
- Prezračevanje hiše: Naravno ali prezračevanje z rekuperacijo
- Prezračevanje v Pasivni hiši: Pomembnost, načela in izvedba prezračevanja v Pasivni hiši
- Pasivna hiša s termično maso: visoko bivalno ugodje in nizki stroški
- Pasivna hiša: primerjava med leseno hišo in hišo z gradbenim sistemom TermoLOGiK
- Plus energijska hiša – prihodnost trajnostnega bivanja
- PHPP – ključ do uspešne pasivne hiše
- Individualni pristop do projektiranja Pasivnih hiš
- Skoraj nič energijska hiša (SNEH)
- Pasivna hiša: Od ideje do izvedbe
- Zakaj IR paneli niso primerni za pasivne hiše?
- Zakaj so IR paneli slaba izbira za ogrevanje starejših objektov?
- Kako načrtovati pasivno hišo glede na sončno energijo, orientacijo in senčenje
- Zakaj je RAL vgradnja oken in vrat nujna za pasivno hišo?
- Toplotne črpalke kot vir za ogrevanje in hlajenje Pasivnih hiš
- Izdelava projekta interierja v Pasivni hiši
- Temeljna plošča pri Pasivni hiši
- Toplotni mostovi pri Pasivni hiši
- Kako celostno načrtovati, projektirati in izvesti Pasivno hišo?
- Aktivacija betona za Pasivne hiše